Kulturystyka sport zapomniany

Kulturystyka. Sport zapomniany.

STALOWY SZOK

Odkryj jasną i ciemną stronę
żelaznego sportu

Jedyna w swoim rodzaju książka o najbardziej fascynującej dyscyplinie.

Wykute w granicie mięśnie, legendarni zawodnicy, obsesja, sterydy, przedwczesna śmierć.

Kulturystyka to ogromna różnorodność. Nie tylko pod względem sylwetek.
Dla każdego z nas może być ona czymś wspaniałym i rozwijającym, albo destrukcyjnym, prowadzącym do naszego upadku. Dla niektórych chęć osiągnięcia czegoś w tej dyscyplinie jest silniejsza niż strach przed śmiercią.

To, czym przykuła twoją uwagę kulturystyka, to zapewne niesamowite sylwetki.

Prawdopodobnie pierwsi byli legendarni kulturyści Złotej Ery. Wszyscy podziwialiśmy strzeliste bicepsy Arnolda Schwarzeneggera, jego wielką klatę i wklęśniętą talię. Wielu z nas, kuszonych obietnicą wyglądania tak jak nasi muskularni herosi, rozpoczęło treningi. Kulturystyka to bowiem świetne narzędzie do rozwijania swojej osoby. Nie tylko pod względem wyglądu. To przede wszystkim wykształcanie dyscypliny, zdrowych nawyków i pewności siebie.

Później każdy z nas dowiedział się, że żeby wyglądać tak,
trzeba się "suplementować".

Nadal jednak coś nas przyciąga do tej dyscypliny. Wiedza o niej, jest jednak bardzo mało powszechna.

Mało kto wie wie:

 • Jak ocenia się kulturystów?
 • Co to jest genetyka i co sprzyja zostaniu kulturystą, a co przeciwnie?
 • Ilu kulturystów obsesję na punkcie tego sportu przypłaciło życiem?
 • Jak kulturyści przygotowują się do zawodów?
 • Dlaczego kulturystyka w Polsce nie ma takich sukcesów?
 • Czy kulturystyka jest sportem?
 • Dlaczego nie ma jej na Igrzyskach Olimpijskich?
 • Kto zaczął budować mięśnie i wymyślił “chodzenie na siłownię”?
 • Czym jest i skąd bierze się palumboizm?
 • Jak przez ostanie 120 lat kulturystyka ewoluowała, przechodząc od szczupłych sylwetek do potworów masowych?
 • Kto zasłużył na tytuł najbardziej p********o kulturysty?
 • Kto stał za sukcesami Arnolda?
 • Kto jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem?
 • Czy kulturyści umierają młodo?
 • Czy wszyscy kulturyści są niezdrowi?

a to nie koniec listy…

Ten e-book zrodził się przede wszystkim
z mojej pasji do dyscypliny jaką jest kulturystyka.

Nie chciałem jednak skupić się tylko na jednym aspekcie, tylko na dobrym, albo tylko na złym. Ta książka to najbardziej kompletne ze znanych mi omówień kulturystyki. Nie tylko w prosty sposób wyjaśnia zasady jej funkcjonowania i opowiada historię tej dyscypliny, ale jest także pełna smaczków w postaci nieopisanych historii i nieprawdopodobnych faktów.

Tworząc tę książkę miałem w zamyśle odpowiedzenie na możliwie największą ilość pytań, jaka może zrodzić się w kierunku żelaznego sportu. Po jej lekturze będziesz miał pełny obraz tej dyscypliny, zarówno jej jasnych jak i ciemnych stron.

W części pierwszej

omawiam podstawy niezbędne do wdrożenia sposobów podanych w dalszych rozdziałach. Dowiesz się w niej co to właściwie jest ta dieta i jak do niej podchodzić, by zyskać długofalowe rezultaty. Pokażę, że nie jest to pojęcie masowo-redukcyjne i należy na nią patrzeć znacznie szerzej.

Powiem na co powinieneś zwrócić uwagę rozpoczynając dietę aby nadać jej odpowiedni kierunek. Czy lepszym pomysłem jest wejście na masę, czy też szczere spojrzenie na obecną formę sugeruje odwrotny kierunek?

Podam praktyczne wskazówki jak układać dietę i dopasować ją do swoich potrzeb. Na jakie kwestie musisz koniecznie zwrócić uwagę?

Część druga

to mój wybór najlepszych i najtańszych produktów. Znajdziesz tu budżetowe źródła białka, dzięki którym będziesz mógł dostarczyć jego 100 gramów za cenę niecałych 3 zł!

Przedstawiam także ekonomiczne produkty, które sprawdzą się na redukcji oraz takie, które pozwolą Ci na dorzucenie kalorii na masie.

W najbardziej rozbudowanej części trzeciej

odpowiadam na pytanie – co można z tych produktów zrobić? Jest ona pełna przepisów na smaczne, tanie i pełnowartościowe dla osoby trenującej posiłki.

Opisuję jak przygotować sosy, dodatki, przystawki i przekąski, śniadania, lunche, obiady, desery a także prawdziwe kulturystyczne fast foody, których przygotowanie zajmie Ci niewiele więcej czasu niż umycie shakera.

Przy każdym z przepisów znajdziesz tabelę, która przedstawi dokładne makro każdego z dań.

Ostatnia część

to całe, przykładowe dni jedzenia z wykorzystaniem przedstawionych przepisów. Redukcja 1500, 2000 oraz 2500 kcal z tak dobranymi posiłkami byś zapomniał o tym, że jesteś w tym “nieprzyjemnym” okresie.

Do tego propozycje na dni masowe z wykorzystaniem smacznych przepisów, które sprawią że nie będziesz miał kłopotów z przyjęciem odpowiedniej ilości kalorii.

Wszystkie z budżetem zamykającym się w okolicach 20 zł dziennie!

Ten e-book uświadomi Cię na temat różnorodności dostępnej w każdym sklepie, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Oraz faktu, że Twoja wizyta w nim, nie musi za każdym razem wyglądać tak samo.

Spis treści

Jak wygląda ebook w środku?

Wybierz swój produkt

49 ZŁ

ebook

Kulturystyka. Sport zapomniany

Otrzymasz E-book "KULTURYSTYKA. SPORT ZAPOMNIANY."

69 ZŁ

audiobook + ebook

Kulturystyka. Sport zapomniany

Otrzymasz E-book ORAZ AUDIOBOOK "KULTURYSTYKA. SPORT ZAPOMNIANY." (CZYTA STALOWY SZOK)

39 ZŁ

audiobook

Kulturystyka. Sport zapomniany

Otrzymasz AUDIOBOOK "KULTURYSTYKA. SPORT ZAPOMNIANY." (CZYTA STALOWY SZOK)

Opinie czytelników oraz słuchaczy

Świetnie mi się czytało. Dowiedziałem się sporo ciekawostek. Myślę, że niejednego może zainteresować.

5/5

Michał

Brakowało mi właśnie takiej książki, która opowie o kulturystyce jako takiej a nie tylko od strony treningu i żywienia. Jest dużo poradników, ale mało kto mówi tak o kulturystyce. Można poznać historię i zasady.

5/5

Piotr

W końcu zrozumiałem na czym polega kulturystyka xD

5/5

Adam

Co mi się podobało? Tergo, że nie ma takiej drugiej książki po polsku 🙂 Wszystko jest fajnie zebrane, dobrze wyjaśnione i ciekawe. Sporo porządkują tabele i schematy. Polecam!

5/5

Mikołaj

Zgarnij swój darmowy rozdział!

Jeżeli zapiszesz się do newslettera, wyślę Ci jeden z rozdziałów e-booka. Natychmiast i za darmo! Będzie to omówienie tzw. genetyki do kulturystyki. Dowiesz się, jakie cechy sprzyjają budowie ponadprzeciętnej sylwetki, a jakie wręcz przeciwnie.

Jeżeli interesujesz się kulturystyką lub fitnessem, to zapewne dobrze mnie znasz

Prowadzę kanał Stalowy Szok, który jest jednym z większych w swojej niszy w Polsce. Od samego początku moim głównym zainteresowaniem były sylwetki kulturystów i historia żelaznego sportu.

Tworzyłem liczne rankingi, omawiałem kariery największych zawodników. Byłem znany z tego, że w oryginalny sposób oceniałem sylwetki kulturystów. Szło mi na tyle dobrze, że po pewnym czasie widzowie domagali się, abym omawiał ich muskulatury.

Jestem autorem wielu ciepło przyjętych filmów na temat historii tego sportu. Na polskim YouTubie nie było drugiego kanału takiego, jak mój. Udało mi się wprowadzić świeży powiew do dziedziny, która była niezwykle skostniała. Kiedy zaczynałem, mówiło się o kulturystyce tylko w aspekcie dopingu lub palumboizmu. Moje materiały sprawiły, że wiele sceptycznych osób, postanowiło dać kulturystyce drugą szansę

Z drugiej strony, nie uciekałem przed tematami trudnymi dla kulturystyki.

Zresztą jeden z moich najbardziej popularnych materiałów to ten, w którym omawiam niechlubne zgony bardzo znanych zawodników. Opowiadałem o kulturystach, którzy po zakończeniu kariery stracili praktycznie wszystkie “gainsy” i o tych, którzy poza sezonem nawet nie przypominali kulturystów.

Ale nie ma co gadać. Proszę bardzo, oto jeden z moich 400 materiałów:

Po pewnym czasie obszar moich zainteresowań zaczął zmierzać w kierunku bardziej praktycznych aspektów treningu siłowego. Miało to odzwierciedlenie w tematyce publikowanych na Stalowym Szoku materiałów. Cały czas jednak, kulturystyka, jej historia, zawodnicy itd. pozostały w kręgu moich ścisłych zainteresowań.

Ta książka to zebranie wszystkiego, czego dowiedziałem się o tej dyscyplinie przez lata prowadzenia kanału i wręcz obsesyjnego, codziennego wyszukiwania informacji.

Chciałem przedstawić najpełniejszy obraz tej dyscypliny. Podjąć najbardziej istotne i najciekawsze tematy i ująć je w jak najbardziej przystępny sposób.

Chciałem też omówić kulturystykę dla tych, którzy są nią zainteresowani, ale nigdy nie mieli okazji by mocniej się w nią zagłębić i poznać ją od środka.

Na koniec zadam Ci pytanie:

Czy chcesz odkryć jasną i ciemną stronę żelaznego sportu?